Тег архиви: шминка

Кристијан Лубутен лансираше декоративна козметика за очи

Откако мајсторот за дизајнерски чевли се покажа успешен и со колекциите на лакови за нокти и кармини, сега лансираше декоративна линија за очи. Колекцијата вклучува маскари, моливчиња за очи и моливчиња за дефинирање на веѓи. Нијансите се длабоки, како таканаречените ...

Повеќе »

Трендови на новогодишна шминка од L’Oreal Paris (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Познатата француска козметичка куќа  L’Oreal Paris во организираната фотосесија во која позираат повеќе топ модели ни ги презентира трендовите на шминка за претстојните празници. Во презентацијата учествуваат моделите Барбара Палвин, Карли Клос, Даутцен Крус, Лија Кебеде, Чао Вен Ју, Су Ју ...

Повеќе »

Колку пари трошиме на производи за шминкање?

Сте забележиле ли колку пари ви одат на шминка? Истражувањето направено од „Супердрагс“ покажува дека просечната жена на шминка троши околу 333 евра годишно. Можеби ова не ви звучи страшно, но проверете колку се тоа пари на подолг период. Ако ...

Повеќе »

7 совети за шминката да „стои“ на лицето преку целиот ден

Еден од најдобрите начини да го задржите свежиот изглед на лицето во текот на целиот ден е да користите вистински производи за убавина на вистински начин. Не треба да се нанесува многу шминка на лицето, се што е потребно е ...

Повеќе »

Нашминкани во вежбална? Ризикувате инфекции на кожата

Сите знаеме дека да се носи мејкап на вежбање не е добро за кожата, но сепак може да се обложиме дека голем дел од девојките се прават глуви пред ваквите заклучоци. Според експертите, секоја шминка на лицето за време на ...

Повеќе »

Топ 3 мејкап трендови што треба да ги пробаме оваа есен

Како и кај гардеробата така и во шминката металик трендот доминира оваа есен. Сепак, мало внимание – ако ја одберете сенката за очи во сребрена металик нијанса, не претерувајте со карминот за усните. Всушност, само еден металик мејкап додаток на ...

Повеќе »

Што треба да знаете за шминката за очи

Еден од омилените ритуали на секоја жена е шминката. Кои нови продукти треба да се пробаат, каков е нивниот квалитет, колку чинат, се теми кои се муабетат на секое кафе со другарките. Сепак, овој забавен начин на разубавување, може да ...

Повеќе »

Ирина Шаик ги презентира сите мејк-ап трендови за есен 2016

Топ моделот Ирина Шаик ја краси насловната страница на октомвриското издание на Гламур Русија. Во едиторијалот таа ги презентира козметичките трендови за оваа есен во соработка со козметичката куќа Лореал Париз. Освен трендовите на шминка, се презентираат и трендови на ...

Повеќе »

Жизел Бундхен покажува како да се нашминкаме (ВИДЕО)

Новата видео серија „Шанел бјути талкс“ во која учествува и Жизел Бундхен, го објави видеото во кое супермоделот објаснува како сама се шминка. Не прескокнувајте да го погледнете видеото доколку сакате да научите некое ново трикче за шминкање. На пример, ...

Повеќе »

Како да ја „симнете“ шминката на Адел на Брит Авардс

Суперталентираната пејачка Адел на Брит Авардс фасцинираше и со совршена шминка. Што треба се да употребиме да го „симнеме“ изгледот? Претпоставувате веќе, повеќе производи. Некои од нив ќе ги најдете во нашите парфимерии, за други – инспирајте се од функцијата ...

Повеќе »