Тег архиви: Софија Вергара

Изглед на денот: Софија Вергара со цветен фустан од Моник Лулиер

На хуманитарниот настан одржан во Холивуд, глумицата Софија Вергара носеше црн цветен фустан со цветови во нежни бои, а изгледот беше надополнет со спектакуларни обетки. Фустанот со макси должина и без раменици ја следеше убавата силуета на глумицата. Станува збор ...

Повеќе »

Изглед на денот: Розовиот тесен фустан на Софија Вергара

На годинешното издание на Screen Actors Guild Awards кое се одржа во Лос Анѓелес, глумицата Софија Вергара го „украде“ вниманието на црвениот тепих појавувајќи се во тесен розов фустан, креација на Вера Ванг. Со разголени раменици, женствено деколте и тесен ...

Повеќе »

Софија Вергара креира парфем „Лав“ специјално за нејзината свадба

  Венчавањата не секогаш мора да бидат стресни. За Софија Вергара свадбата која и претстои е суперзабавна, а на листата на желби веќе е и нејзиниот парфем создаден специјално за оваа пригода. Парфемот „Лав“ создаден за свадбата е втор парфем ...

Повеќе »

Изглед на денот: Високите „лубутенки “ на Софија Вергaра

Убавата Колумбијка е позната по носењето на високи потпетици, но овојпат тие се вртоглаво високи. На холивудската премиера на филмот Magic Miкe XXL, Софија Вергера го привлече вниманието облечена во „мал бел фустан“ од тантела во комбинација со „лубутенки“ со ...

Повеќе »

5 причини зошто ја сакаме Софија Вергера

Додека многумина се радуваат на снегот  во пресрет на новата година, прекрасната Колумбијка ужива под сонцето на хавајските плажи. А фотографиите не инспирираа да ве потсетиме зошто ја сакаме Софија Вергера. Затоа што секогаш знае да продолжи понатаму… Позната по ...

Повеќе »

Од црвениот ќилим на Еми наградите: Како да се нашминкате како Софија Вергара

На црвениот ќилим на 66-то издание на доделувањето на најпрестижните американски телевизиски награди – Еми, кое се одржа вчера во Лос Анџелес, Софија Вергара блесна во арт деко стил собирајќи ги сите погледи и комплименти. Со усни во ретро стил ...

Повеќе »

Повторно во центарот на вниманието: Софија Вергара, убавица која ја изгради славата преку своите јавни исповеди

Заносната Колумбијка Софија Вергара од раскинувањето на врската со познатиот бизнисмен Ник Лоуб направи сензација. Не така одамна Вергара го покажуваше вереничкиот прстен во американските популарни емисии каде што гостуваше, а веќе во јавноста се распламти веста дека врската со ...

Повеќе »