Тег архиви: совети

Совети за организирање на мени за совршена празнична трпеза

Во подготвувањето на новогодишната трпеза треба да уживаме, а целиот ритуал треба да ни претставува задоволство, а не тешкотија. Подготвувањето на јадењата секако дека може да помине без стрес ако на време го испланираме менито кое ќе биде сервирано. Еве ...

Повеќе »

Совети од Ешли Грахам за „несовршените“ девојки

 Ешли Грахам, која ја краси насловната страница на новото издание на Спортс Илустрејтид, одговара на прашања на своите фанови. Симпатични одговори и многу охрабрувачки за девојките да си го засакаат сопственото тело без разлика на недостатоците или килограмите. „Престанете да ...

Повеќе »

Дерматолошки совети за сува кожа од доц.д-р Катарина Ставриќ

Кожата е првата бариера кај новороденото кое се сретнува со различните фактори на околината на кои бива изложено штом излезе од сигурната интраутерина средина на мајката. Преку кожата организмот се запознава со надворешната средина, создава одреден имунолошки одговор и не ...

Повеќе »

Фрутоманија совети од Злaтко Николовски: Бенефитите од конзумирањето овошје

  Популарниот личен фитнес тренер Златко Николовски советува зошто треба да конзумираме секојдневно овошје и кој тип на овошје треба да има предност за најдобри диетни и фитнес резултати. Овошјето е особено важно за општото добро здравје на секој поединец. ...

Повеќе »

Марија Кочевска: 10 работи поврзани со трансформација на вашето тело за кои никој не ви кажува

Еден ден вашиот обид ќе се претвори во успех. А во меѓувреме, веројатно ќе ве пресретнат повеќе замки на патот до успехот, кои ќе мора да ги совладате, со малку волја. Со исти или слични искуства сите сме се соочувале ...

Повеќе »

Како да изгледате послаби во бикини

„Пет минути“пред поаѓање на годишен одмор и немате време за никаква диета, како да изгледат повитки во бикини. Фит советникот Кендис Драпер ги советува девојките кои купуваат бикини како да изгледаат повитки во нив. Таа вели дека главно прашање на ...

Повеќе »

Три шопинг совети: Купи го само она што зрачи радост!

Шопингот може да биде едно од најголемите задоволства или еден од најголемите стресови. Затоа треба да се сконцентрираме само на пријатниот аспект. Шопингот е различна приказна кај секој од нас. Но доколку се држиме до овие три златни правила, од ...

Повеќе »

10 намирници кои мора да ги избегнувате во исхраната

Секојдневно конзумираме најразлична храна и пијалоци, за некои знаеме дали и колку се полезни или штетни, но кај некои не чека изненадување. Рибата е богата со омега 3, но дали тоа значи дека сите риби се препорачливи? Дали овошјето и зеленчукот се апсолутно ...

Повеќе »

5 совети за убавина од Миранда Кер

Кога станува збор за Миранда Кер, веднаш не асоцира на природен тен и здрава коса. Оваа 31-годишна убавица,  како амбасадор на „Клиар скалп & Хеар терапи“ ги споделува своите совети за негувано лице и коса, а овие се основните пет. ...

Повеќе »

5 модни совети за полнички дами

Модната индустрија полека почна да ја форсира и модата за полничките девојки и жени, но сепак се уште живееме во свет во кој доминираат малите бројчиња на гардеробата која се продава. Во морето на модните совети за полнички дами, само ...

Повеќе »