Тег архиви: совети

Неколку совети за ефикасно чистење на Вашиот дом

Повеќето луѓе веруваат дека домашната организација и чистење се меѓу првите пет причини за создавање на дополнителен стрес во секојдневието. А токму овој период од годината сите темелно го чистиме нашиот дом и се подготвуваме за летните денови. Пролетното чистење ...

Повеќе »

Топ 5 совети за рамен стомак

Ако се придржувате до овие 5 правила, за прилично краток период ќе ја почувствувате предноста (и убавината) на целта – рамен стомак. Па, пролетта е совршено време за почеток. Почнете од првиот пролетен ден и пред почетокот на летото ќе ...

Повеќе »

Како да се облечете правилно за трчање во природа или на трака

Не штедете на спортска облека ако веќе одучивте да трчате.Истото важи и за оние кои често трчаат на кејот и оние кои трчаат на трака. При изборот на облеката, внимателно гледајте во материјалите, а не во боите и модните решенија. ...

Повеќе »

8 нутриционистички совети за успешно забрзување на метаболизмот и забрзано слабеење

На сите ни е позната формулата за губење на килограми – да се јаде помалку, а да се зголеми физичката активност. Но, многу често се чини дека „моторот“ се забавува, а метаболизмот тогаш има потреба од забрзување. Во ваков случај нема ...

Повеќе »

3 детокс совети после празниците

Мрсна храна, алкохол, многу слатки…, празниците завршија, време е за детокс недела. Ви предложуваме три корисни детокс совети кои се здрави да ги направите во седмицата за прочистување на организмот. Спа третман Одвојте едно попладне за спа третман, поточно посетете ...

Повеќе »

8-те совети на Вивиен Вествуд за успешна 2018 година

Модната дизајнерка Вивиен Вествуд објави на својот Инстаграм профил 8 совети, односно пораки кои треба да ги земеме предвид, ако сакаме  да имаме успешна година. Дизајнерката позната по тоа што никогаш не ги следела правилата и овојпат воодушевува. Вествуд не ...

Повеќе »

5 совети како да го спречите претераното потење

Претераното потење е проблем на многу луѓе, особено во текот на летото кога температурите се исклучително високи. Затоа ви носиме 5 совети кои значително ќе го ублажат потењето и ќе ве спасат од непријатни ситуации. Избегнувајте ја зачинетата храна и ...

Повеќе »

4 „златни“ совети како успешно да започнете со диета

Слабеењето е тежок процес, тешко е да се започне со некоја диета и вежбање, тешко е исто така да бидете доследни, но резултатите се она што ќе ја измами насмевката на вашето лице. Ви претставуваме неколку совети кои ќе ви ...

Повеќе »

На „пет минути“ пред годишен одмор: Како да изгледате послаби во костим за капење

Пет минути“пред поаѓање на годишен одмор и немате време за никаква диета, како да изгледат повитки во бикини. Фит советникот Кендис Драпер ги советува девојките кои купуваат бикини како да изгледаат повитки во нив. Таа вели дека главно прашање на ...

Повеќе »

Костимот за капење бара соодветна нега: 3 совети како да го сочувате

Квалитетните костими за капење не се евтини, па доколку сакате подолго костимот да ви трае треба и соодветно да се грижите за него. Еве 3 значајни совети. 1. Исперете го рачно со благ детергент Најдобар начин да го исперете костимот ...

Повеќе »