Тег архиви: The Bridal Fashion Night

Околу 200 идни невести одбираа совршена венчаница на шестиот „The Bridal Fashion Night“

„The Bridal Fashion Night“ се одржа вчеравечер во„Скопје Мериот Xотел“ во организација на Моден викенд Скопје. Ревијалниот дел го отвори  „MCouture by Mila Kadriu“ со колекцијата „Spring Bridal 2018“ за која дизајнерката Мила Кадриу вели „Во новата колекција е дефинирана ...

Повеќе »

Невестинска модна вечер, пролет/лето 2017 во Скопје Мериот хотел

„Скопје Мериот хотел“ ќе биде вистинското место за вистинските невести на 12 февруари кадешто по петти пат ќе се одржи „The Bridal Fashion Night“ со почеток во 19:30 часот. Настанот кој веќе традиционално го организира тимот на Моден викенд Скопје ...

Повеќе »

The bridal fashion night: Уникатно целовечерно доживување за идните невести

Идните невести  ќе имаат можност да ги видат најубавите венчални фустани на третиот „The Bridal Fashion Night“ , кој ќе се одржи на 5 февруари во 19 часот, во Македонскиот народен театар во Скопје. Вечерта која е во организација на ...

Повеќе »

До совршена венчаница на вториот „ The Bridal Fashion Night“

Дамите кои се подготвуват да го кажат „судбинското да“  ќе можат да го одберат својот совршен венчален фустан на 29-ти јануари на вториот „The Bridal Fashion Night“  кој ќе се одржи во скопскиот хотел „Александар Палас“  во 20 часот во ...

Повеќе »

Романтичност и креативност на The Bridal Fashion Night

Со шест модни шоуа под насловот „The Bridal Fashion Night“  Моден викенд Скопје им го разубави вчерашниот Ден на вљубените на голем број идни невести. Вечерта посветена на невестите која се случуваше во Музејот на македонската борба за државност и ...

Повеќе »

Моден викенд Скопје ве поканува на првиот The Bridal Fashion Night

Моден викенд Скопје ќе го направи специјален денот на љубовта и виното за сите идни невести со „The Bridal Fashion Night“ кој ќе се одржи премиерно на 14 февруари со почеток во 19 часот во Музејот на македонската борба за ...

Повеќе »