Тег архиви: топ 5

Топ 5 природни чаеви кои ефикасно помагаат во слабеењето

Секој од овие 5 најдобри чаеви за слабеење има свои индивидуални, магични својства, од намалување на гладот, забрзување на метаболизмот и забрзано согорување на калории до буквално топење на мастите сочувани во масните клетки. Дополнително, тие помагаат во намалување на ризикот ...

Повеќе »

Топ 5 најпродавани козметички производи од познатите марки во 2016 година

И козметичките производи, како и модните парчиња, се појавуваат од сезона во сезона, но додека некои како да имаат свој „рок на траење“, други остануваат барани на пазарот без разлика на сезоната, со години. И додека на експертите од козметичките ...

Повеќе »

Топ 5 најубави nude кармини

Nude кармините се апослутен „маст хев“ во секоја женска чантичка зашто се многу едноставни за комбинирање со останатиот мејк-ап и можат да го заокружат секој изглед. Ви претставуваме 5 nude кармини во различни нијанси од попуалрните козметички производители.

Повеќе »

Топ 5 витамини кои лекуваат од настинки и грип

И за превенција од грип и настинки, но и доколку сме веќе болни, петте неопходни витамини побрзо ќе не закрепнат. За време на зимската сезона погрижете се да бидете доволно снабдени со витамините кои го чуваат вашето здравје, па освен ...

Повеќе »

Топ 5 најактуелни семејни дестинации за скијање за 2017 година во Европа

Ги сакате адреналинските ски-патеки, ама сакате и оние кои ви се драги, а не скијаат баш добро или воопшто не скијаат, да уживаат во зимскиот одмор заедно со вас. Погледнете ги најбараните и најубавите пет дестинации за семејно зимување, рангирани ...

Повеќе »

Топ 5 најмодерни парчиња облека за снежните денови

Како да се остане во чекор со модата оваа зима? Само 5 модни парчиња се доволни за да го сочувате шик изгледот и на снежните улици. Миди сукња Миди-сукњата во оваа сезона го доби својот втор живот. Немојте да се ...

Повеќе »

Топ 5 машки џемпери достапни во нашите продавници

Не само за топла зима, туку овие џемпери се толку фенси што ги охрабруваме мажите да ги облечат во секоја пригода, особено во убавите денови на божиќните празници кога најблиските ни ја греат душата, а џемперот-телото. Ова се нашите 5 ...

Повеќе »

Топ 5 нови козметички производи кои вреди да се пробаат оваа зима

Нови производи ни носат ново модно расположение и ни ги најавуваат новогодишните празници, а некои од нив и не предупредуваат дека време е да обрнеме поголемо внимание на кожата на лицето која е изложена на студенилото и ветрот. Од низата ...

Повеќе »

Топ 5 есенски трендови на фармерки

За многумина, фармерките се најомиленото парче облека во гардероберот. Но, како трендовите се менуваат од година во година, посакуваме нови фармерки, иако не се откажуваме ни од старите модели. Ако размислувате да се почестите со нов џинс за есенва, погледнете ...

Повеќе »

Топ 5 стик-пудри со голема покривност за блескав тен

Предноста на стик-пудрата е што секаде може да ја носиме со себе без да се растури или да растече во чантата. Малечки се, лесни се за апликација, а покривноста им е поголема од онаа на течните пудри. Ако размислувате за ...

Повеќе »