Тег архиви: тренд

Бејзбол капите се пролетен хит, подгответе се за (модна) игра

За некого, тие никогаш и не излегле од мода, исто како и спортските градници, а за нас останатите – тие доаѓаат, си заминуваат, и секогаш повторно се враќаат во модната игра. Станува збор за бејзбол капите кои благодарение на Гучи ...

Повеќе »

Нов тренд на маникир на нокти – Логоманија

Без сомнеж, најголемиот тренд на маникир на нокти за претстојната сезона е трендот наречен „логоманија“кој уште летово зема замав и ги освои социјалните мрежи. Станува збор за текстуални натписи на ноктите, односно за логата на омилените модни марки. Без разлика ...

Повеќе »

Плишани костими за капење? Може!

Плишот владееше со модната сцена во текот на зимата и есента, но очигледно тешко може да се разделиме од него и во топлите денови. Некои од модните марки ни понудија плишани костими за капење, едноделни и дводелни, и навистина изгледаат ...

Повеќе »

Летен тренд – папучки со нагласено лого

Папучите со нагласено лого се присутни речиси во сите колекции на луксузните модни марки. И не се наменети само за на плажа, туку и за секакво кежуал излегување на жешкиот асфалт. Кај Диор се со златно впечатливо лого, Москино нуди ...

Повеќе »

Црвената карирана сукња од Зара која ги освои модните блогерки

Карираните модни парчиња се вратија во мода, овојпат во таканаречениот „gingham“ стил. Модните блогерки не останаа имуни на овој тренд, но интересно е што најголем дел од нив ја промовираат црвената карирана сукња со карнерче и миди должина, од пролетната ...

Повеќе »

Опал коса – Тренд на пролетта 2017

Таканаречената опал коса е моментно хит на Инстаграм, а веруваме дека во потоплите денови овој тренд ќе стане вистинска модна манија. Инспирацијата доаѓа од популарните еднорози, поточно од нивните бои со кои често се насликани. Потсетува на трендот на виножито ...

Повеќе »

Обетките „алки“ се вратија во мода, без нив не можеме оваа пролет/лето

Големите обетки во вид на круг, наречени алки, на голема врата се вратија за овие пролет/лето. Ги гледаме во пролетните колекции на луксузните модни марки, а секако и кај „хај-стрит“ брендовите. Особено доминираат големите, предимензионирани алки кои се впечатлив накит ...

Повеќе »

6 блузи со гол грб за трендовска пролет 2017

Трендот на отворен грб го гледаме во новите колекции на луксузните модни марки како и кај популарните хај-стрит брендови. Блуза или кошула, еднобојна или на риги, со панделка или врвци на грбот, а може и само длабок Ве-израз – важно ...

Повеќе »

Гастро тренд: Детски роденденски торти во форма на еднорог

Ја следите модата на роденденските торти? Моментно, вистински хит во светот се различни варијации на еднорог – тоа преслатко животинче од бајките кое ќе го расположи секое дете. Трендот беше лансиран годинава од популарната американска марка за слатки „Naked cakes“, ...

Повеќе »

Папучки со крзненце – незаобиколен тренд на нови обувки за пролет 2017

Најголема понуда од нив ќе најдете во пролетната колекција на Зара, но ги има и во Бершка. Секако, присутни се и во колекциите на луксузните модни марки, а најубавите се од Живанши. Папучките со крзненце се новите обувки на сезоните ...

Повеќе »