Тег архиви: Zara

Шпанската кралица Летиција (повторно) во сако од Зара

Шпанската кралица Летиција е позната по тоа што знае да облече модни парчиња од популарните шпански хај-стрит модни марки, кои можат да се купат во продажба по пристојна цена. И овојпат, при посета на театарот во Мадрид носеше црно сако ...

Повеќе »

15 фантастични блузи инспирирани од етно стилот (од Mango и од Zara)

Шпанските хај-стрит модни марки Манго и Зара во пролетните колекции ни носат блузи со етно мотиви. Везови инспирирани од народната носија, тантела, помпони, етно врвци и траки од ткаенина…, се само некои од детаљите кои ги красат овие памучни и ...

Повеќе »

Топ 10 сандали на висока потпетица од новата колекција на ZARA

Во пролетната колекција Зара ни носи елегантни сандали со нагласени детаљи и принтови. Па, сите оние кои ја сакаат високата потпетица и екстравагантниот стил имаат можност да си го најдат својот чифт од соништата. Трендовските сандали се најчесто високи до ...

Повеќе »

Живи бои, егзотични принтови и трендовски точки во новата колекција на ZARA

Новата колекција на модната марка Зара е насловена „From Paris to Marrakesh“, а изобилува со модни парчиња во силни и живи бои, егзотични принтови и точкести материјали. Моделите се совршени за потоплите денови, лесни и лелеави, од лен и памук, ...

Повеќе »

12 модели на впечатливи панталони од новите колекции на MANGO и на ZARA

Што повпечатливи панталони, тоа подобро – за оваа пролет! Модните марки Манго и Зара ни нудат изобилство на многу посебни панталони за потоплите денови. И како да не ја чекаме пролета со толкаво нетрпение?! Ако само помисливте дека овие модели ...

Повеќе »

Минималистички шик во новата колекција од Зара

Ѕвездата во подем Дорис Ревелис е новото лице во пролетната кампања на Зара. За сезоната пролет/лето 2018 е лансиран каталог насловен „Salt Lake“, каде се претставени модните парчиња дизајнирани за потоплите денови. Целата колекција е опишана во стилот на минималистички ...

Повеќе »

Чантички со тркалезна форма од пролетните колекции на Mango и Zara

Чантичките со необичен дизајн, особено оние со кружен облик, се водечки тренде меѓу модните додатоци за пролет/лето 2018. Различни модели на ваков тип чантички лесно ќе најдете во актуелните колекции на луксузните модни марки, но за пристојна цена и не ...

Повеќе »

Хит модно парче од Zara: Карираните сандали со платформа

Кога станува збор за пролетни чевли, модната марка Зара лансираше чифт кој брзо стана хит на социјалните мрежи. Станува збор за сандалите кои во себе поврзуваат неколку трендови. Со оглед на тоа дека карираните материјали и понатаму се многу модерни, ...

Повеќе »

Најубавите модни прчиња со точки ги има во Манго и во Зара

Точките ќе бидат насекаде околу нас оваа пролет/лето. Ваквите комбинации изгледаат многу женствено, а сега се „дозволени“ да ги ноите – „од глава до пети“. Ако сеуште не сте си набавиле фустан со точкаст принт, точкасти панталони и блуза, вистинско ...

Повеќе »

Топ 5 балетанки од новата колекција на Zara

Практични за носење, лесни за движење и комбинирање, балетанките се клучното парче обувки за пролетните денови, особено за „кежуал“ излегувања. Во пролетната колекција на шпанската модна марка Зара најдовме пет модели кои се вредни за внимание. Дизајнерите се обиделе (успешно) ...

Повеќе »