Тег архиви: зимска колекција

Фантастични зимски попусти до 50 отсто во Carter’s

Модни парчиња за деца од актуелната зимска колекција од најпродаваниот бренд за детска облека Carter`s сега може да ги купите со попуст до дури 50 отсто. Имано, во  Carter’s попустите на целата зимска колекција се 30 отсто, а на голем дел ...

Повеќе »

Голем попуст во Original Marines на целата актуелна зимска колекција

Прекрасни модни парчиња за дечиња може да најдете, сега со голем попуст, во брендираната продавница на италијанската популарна модна марка Original Marines, лоцирана во Скопје Сити мол. Имено, целата зимска колекција е на попуст од 30 отсто, а на тоа добивате ...

Повеќе »

Зимска колекција на Алшар инспирирана од Тамара де Лемпицка

Зимската колекција на Алшар (есен-зима 2016/2017) е инспирирнарана од естетиката на сликите на Tamara de Lempicka, настанати помеѓу двете светски војни во Art Deco стил. Колекцијата е составена од здолништа, елеци, фустани, капути и трикотажа од внимателно одбрани материјали со ...

Повеќе »

5 зимски глам изгледи од H&M

Во новата кампања на зимската колекција од H&M главната улога ја има моделот Андреја Диакон, а шведската модна марка ги покажува трендовите за елегантни изгледи. Плисани макси сукњи, панталони од вештачка кожа, црни фустанчиња кои се носат во комбинација со ...

Повеќе »

Топ 5 најслатки изгледи од зимската колекција на Carter`s

Во продавниците на Carter`s пристигна зимската колекција. Меѓу бројните преубави модни парчиња, одбравме 5 изгледи кои топло ви ги препорачуваме. Најпосле, кој може да одолее на овие преслатки модни комбинации во кои нашите најмили ќе изгледаат модерно во студените денови, ...

Повеќе »

Зимска колекција од H&M: Плис, плиш и парки

H&M  ја претстави зимската колекција која е топла, практична за носење и со модерен изглед. Од боите доминираат маслинестата, сивата, црната и метално-сјајната, а меѓу моделите – блузите со ефектни ракави, плисираните сукњи, плишаните панталони и зелените парки со крзненце. ...

Повеќе »

Зимската колекција на H&M е баш „кул“

Подготвени сме за зимската колекција на H&M. Моделот Ванеса Аксенте ги рекламира плетените џемпери, фустаните со долги ракави, фармерките без пораб и широките дуксери со качулка во новата колекција насловена Wardrobe Renewal. За оваа зима, шветскиот моден бренд се фокусира и на ...

Повеќе »

Зимска и празнична колекција на Timberland

Зимата е волшебна сезона со Timberland. Winter Wool колекција Волната останува една од почуените и најфункционалните материјали на сите времиња. И  оваа сезона Timberland одново го обмислува  овој природен, изолационен материјал кој овозможување дишење, за потребите на колекцијата Модерни Патеки. Класичните ...

Повеќе »