Топ 3 младешки чанти за оваа есен

Симпатичните младешки дизајни од колекциите на Стела Мек Картни, Марк Џеjкобс и Москино се најпосакуваните модни додатоци за есен 2014.

Топ 3

Топ 3

Иако Шанел уште лани ги врати ранците на модната сцена, трендот продолжува и оваа есен. Ранците во различни весели бои од есенската колекција на Марк Џејкобс се нешто посебно.

Топ 2

Топ 2

Во оваа едноставна уметничка чанта дизајнирана од Стела Мек Картни може да ставите буквално се, од книги преку шминката до мобилниот телефон и…има уште место.

Топ 1

Топ 1

Можеби шејковите се суперкалорични и веќе не се во мода, но Москино е дефинитивно во центарот на вниманието со чантичките во форма на пластична чашка.

x

Check Also

H&M ги менува конфекциските броеви, што тоа значи за купувачите?

Слушајќи ги жалбите на своите купувачи, почнуваме да ги менуваме конфекциските броеви ...