Топ 5 пудри пријателки на вашиот тен и паричник

Вистинската пудра значително ќе го подобри изгледот, ги покрива недостатоците, црвенилото, црните кругови под очите, и додава свежина на лицето. Доколку пак пудрата е неприродна и прегуста може да ве трансформира во кловн. Па доколку сте расположени за тестирање на една нова пудра, земете ја прдвид нашата топ пет листа.

CoverGirl CG Smoothers AquaSmooth Compact Foundation

01-covergirl

Maybelline New York Dream Matte Mousse Foundation

02-maybelline

L’Oreal Pro-Matte 24HR

NYX Stay Matte But Not Flat

Revlon Colorstay Makeup for Combo/Oily Skin

07-revlon

 

x

Check Also

Избела Роселини открива како и на 65 години може да се изгледа совршено

На 65-годишна возраст, глумицата Изабела Роселини, стана заштитно лице на козметичката куќа Lancôme, ...