Топ 6 светли зимски модни изгледи од H&M

Температурите стануваат се пониски, но тоа не значи дека гардеробата што ја носиме треба да ни станува се потемна.

Новиот тренди-водич на H&M е насловен Upbeat Girl, а во него се нудат светли модни комбинации.

Доминацијата е на светлата розова боја, светлата сина и цветниот принт, а моделите се топли варијанти на популарните летни кимона, сатенски панталони, блузички со карнери, фармерки со висок струк, цветни фустани…Цветовите ги наоѓаме дури и на бомбер јакните и костумите.

Погледнете ги најубавите 6 модни изгледи од зимската колекција на H&M.

x

Check Also

Отворен повик за постипломски студии по економија и бизнис – Менаџмент и организација (Меѓународна бизнис академија) на Економски факултет – Љубљана, во Скопје  

  Вратите на животните можности кои што имаат потенцијал да променат сè ...