Топ 7 нови производи за сончање за лето 2017

Секоја пролетна сезона, козметичките компании ја збогатуваат понудата на производи за сончање. Во големото „море“ на производи, секогаш се одлучуваме за веќе проверените партнери на летото.

Проверете ги најдобрите 7 нови производи за сончање и минете ги безгрижно деновите на плажа.

Млеко за сончање од Нивеа – Protect&Hydrate SPF 15

Млеко-спреј со заштитен фактор 50 од Yves Rocher

Спреј за тело за сончање, SPF50 од Collistar

Лосион за тело од Lancaster – Sun Sport Cooling Invisible Body Mist SPF 30

Спреј за лице од Vichy со заштитен фактор 50

Заштитно масло за сончање со SPF 15 од Dior

Expert Sun Aging Protection Lotion SPF30, со нова формула WETFORCE од Shiseido

 

x

Check Also

Македонскиот бренд Lovecats ексклузивно од денеска во Anabella

Познатиот бренд Lovecats потпишан од модната дизајнерка Ивана Кнез од денеска ексклузивно ...