Топ 8 жолти модни парчиња од новата колекција на Massimo Dutti

Најпопуларната боја за летната сезона 2018 е жолтата. За популарноста на жолтата боја говори и модниот избор на Амал Клуни која се појави во жолта комбинација за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл.

Следејќи ги модните трендови, и популарната марка Масимо Дути не ги прескокна жолтите модни парчиња во летната колекција. Така, во понудата на Масимо Дути, наоѓаме преубави жолти костуми за деловна атмосфера, жолти фустани, блузи, панталони, кошули…па дури и жолти сандали.

Проверете ги нашите фаворити во фотогалеријата.

 

x

Check Also

Погледнете ги овие рамни сандалчиња од MANGO (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во летната колекција на Манго, најдовме повеќе модели на рамни сандали кои ...