Тренд на месецот: Новата колекција на Манго „Племенски дух“

Кендал Џенер позира за колекција која е создадена од природни материјали и со апликација на етно мотиви.

MANGO_TribalSpirit_006_ RGB

„Племенскиот Дух“ е февруарски тренд инспириран од етно мотивите. Комбинацијата на материјали со принт и антилоп го оживува природниот карактер на обичниот тренд за време на летната сезона.

MANGO_TribalSpirit_001_ RGB

Експлозија на земјени нијанси, со бои како сенф, кафени и песочни тонови се комбинираат со изобилство на модни додатоци за да се создадат комбинации со племенски влијанија и слободен дух.

Дел од модните парчиња од колекцијата погледнете ги во фотогалеријата.

x

Check Also

6 фустанчиња со спуштени раменици од Mango

Фустанчињата кои ни ги откриваат рамениците се тренд за сезоната пролет/лето 2017, ...