Тренд на неделата: фустан од MANGO

Женственото фустанче од Манго ни го „украде“ вниманието.

mango 3

mango 2

Фустанчето со риги, со женствено деколте и нежен ремен, го комбинираме со омилените црни чизми.

Го носиме во секоја пригода, зашто толку е удобно ова шик парче, што тешко ни паѓа да се разделиме.

mango 6

Убавиот материјал и совршениот крој ни ги истакнуваат сите женствени страни.

Погледнете го само:

mango 1

mango 5

mango 4

Побарајте го вашиот моден партнер за оваа есен/зима во продавниците МАНГО во Скопје сити мол и ГТЦ.

x

Check Also

Детскиот фестивал „Поточиња“ на 24 и 25 март прославува 15 години јубилеј

  Пролетта во Скопје традиционално е резервирана за детскиот фестивал „Поточиња”. Новото ...