Тренд на неделата: Капут од Springfield

Меко и топло како ќебенце, ова трендовско палто од Springfield е совршен моден партнер за студените денови.

palto 99

Со перфектен крој, ремен кој го нагласува струкот и модерна качулка, Springfield палтото е погодно и за дневна и за вечерна пригода.

palto 2

  palto 3

palto 4

Искомбинирајте го со тесни црни панталони или омилениот џинс за лежерен изглед, а за вечерен – облечете го врз малиот црн фустан.

Побарајте го палтото Springfield во продавниците Springfield во Скопје сити Мол, Рамстор, ГТЦ и Springfield Куманово. 

x

Check Also

Детскиот фестивал „Поточиња“ на 24 и 25 март прославува 15 години јубилеј

  Пролетта во Скопје традиционално е резервирана за детскиот фестивал „Поточиња”. Новото ...