Тренд на неделата: Сако од Guess (какво што сите треба да имаме во гардероберот)

Колку е класично толку е и безвремено, колку е елегантно – дотолку е и модерно, а може да го носиме и со фармерки, зашто ова црно сако е како „малиот црн фустан“, и не ги „мери“ сезоните, ни пригодите.

jakna 2

Со спортска маичка под него или со класична бела кошула, го комибираме и со фармерки и со омилените тесни црни панталони, и со мини или макси сукња, во зависност од тоа каде сме тргнале.

„Трпи“ и чизми и убави салонки, совршено е и за посвечени пригоди во комбинација со тантела.

jakna 1

Не ни треба дополниелен накит кога го носиме, зашто украсот е веќе тука, на ракавите.

jakna 3

Ете затоа го сакаме веднаш и сега, ова неодоливо модно парче од Guess.

jakna 4

Побарајте го во продавницата Фешн енд Френдс во Скопје Сити Мол.

x

Check Also

Тренд на неделата: Чевли со висока потпетица со плетен ефект од GEOX

Празничните денови за нас се во знакот на елегантните чевли од GEOX со ...