Тренд на ракавици есен 2015

Ракавиците се едни од најкорисните модни додатоци за постудените денови, а знаат да бидат толку шик што ќе му дадат посебен шарм на изгледот.

rakavici 11

И годинава остануваат во мода ракавиците во силни бои – жолти, зелени, виолетови. Сепак, на улиците на светските метрополи најприфатени се црвените ракавици. Многу се впечатливи, а делуваат елегантно.

rakavici 2

Како и во модата кај чизмите – латекс, есенва им дојде редот и на ракавиците.

rakavici 7

 

Црвени ракавици кожени, со нагласен сјај.

rakavici 4 goatskin

Ракавици со реси.

rakavici 5

Како што во колекциите на прочуените дизајнери доминира крзното, истото е многу актуелно есенва и на ракавиците.

rakavici 6

Оние пак кои тешко се одделуваат од нив во постудените денови, одбираат повторно класични црни кожени ракавици кои изгледа дека никогаш не излегуваат од мода. Тие се со мека кожа и приатни за носење.

rakavici 3

 

x

Check Also

Неделен хороскоп: Топ знаци на неделата – Лав и Рак

Оваа недела, планетата Венера ќе влезе во знакот на Лав, носејќи многу ...