Прабал Гурунг

Трендови на шалови – есен/зима 2015

Омилениот моден додаток за студените денови, шалот, оваа сезона може да го носите онака како што сугерира Прабал Гурунг, цврсто завиткан околу вратот во неколку слоеви, или пак, како што форсираат модните трендови кои ни ги носат Етро, Кензо и Александар Мек Квин – долги шалови кои се спуштаат речиси до земјата.

Прабал Гурунг

Прабал Гурунг

Кај нас најубави шалчиња може да најдете во продавницата Парфоис во Скопје сити мол, каде изборот е неверојатно богат, а за модерни, женствени шалови, не треба да ги заобиколите продавниците на Манго во Скопје сити мол и ГТЦ.

Еве ги трендовите од големите модни марки за сезоната есен/зима 2015.

 

x

Check Also

Штотуку во продажба: Долгоочекуваната колекција Conscious Exclusive од H&M

Откако преку голема рекламна кампања беше најавена ексклузивната колекција од Х&М, насловена Conscious ...