Трендовски модни парчиња за дождливи денови

Луксузните модни марки секоја есен форсираат нови трендови за деновите во кои доминира дождот. Јасно е, и на дождливо време може да изгледаме стокмени и многу шик.

Од материјалите доминираат пластиката и транспарентниот пвц. Од модните парчиња – тука се водоотпорните мантили, чизмички, чевли, капчиња но сезонава акцентот е и на чантите.

Проверете ја селекцијата на најбарани производи „против дожд“ од луксузните модни марки.

x

Check Also

Неделен хороскоп: Топ знаци на неделата – Лав и Рак

Оваа недела, планетата Венера ќе влезе во знакот на Лав, носејќи многу ...