Нека врне! Убаво дотерани на дожд со чизми, јакничка и додатоци од „Бата“

Нека врне! Весели го дочекавме дождот и едвај чекаме да излеземе надвор, со новите чизмички и модни додатоци од „Бата“ кои се идеални за дождливо време.

bata 111

Гумени чизми, модерна јакничка за дожд, чанта на која дождот ништо не и може, чадор во весела боја…имаме толку причини за радост под намуртените облаци.

Проверете што вам ви недостига во вашиот гардеробер за со многу стил да уживате во дождот.

Вакви чизми

bata 2

Или вакви

bata 3

А може и ниски…

bata 5

bata 4

Чадор во впечатлива боја 

bata 6

Чанта на која дождот ништо не и може

И секако, фенси јакничка која ќе ве сочува суви

 

Одберете си го вашиот идеален модел во продавниците BATA во Скопје Сити Мол и Рамстор, и дотерани радувајте му се на секој есенски ден.

x

Check Also

Успешна модна ревија на Лудус на Љубљанската модна недела

По вторпат на Љубљанската модна недела, македонската етикета за безродова мода „Лудус“, ...