Улична мода: Дотераните фраери на Лондонски Колекции Мажи за есен 2016

Додека на модните писти во главниот град на Велика Британија се презентираат есенските трендови на лондонската машка мода, на лондонските улици паралелно се одвива уште едно модно дефиле.

l 1

Од уличната мода дознаваме многу за новите трендови, а и учиме модни лекции како може да искомбинираме неколку парчиња облека. Овојпат, мажите ни го покажаа тоа.

l10

Широки палта и мантили, големи чанти, игри со светлите бои, „залижани“ фризури инспирирани од 90-те години, огромни шалови, елегантни и спортски комбинации…

l13

Како изгледа машката мода на лондонските улици денес, погледнете во фотогалеријата.

x

Check Also

Играниот филм „Ефектот на среќа“ имаше успешна проекција за странски дистрибутери на Канскиот фестивал

Играниот филм „Ефектот на среќа“ во режија на Борјан Зафировски денес имаше ...