Улична мода: Што носеа жените на машките модни недели

За време на актуелните машки модни недели во Париз, Милано и Лондон, мажите го покажаа својот совршен стил на улиците пред ревиите кои ги посетија, но не беше се во знакот на машката енергија. Ревиите за машка мода ги посетија и голем дел на жени кои подеднакво шик се облекоа за ваквите пригоди.

zeni 44

Тоа што го забележавме од фотографиите дека во мода остануваат носењето на палто врз палто или јакна врз палто во студените денови, чанти во впечатливи бои кои го привлекуваат вниманието, капи и шешири во секаква комбинација, искинат џинс, чизми со проѕирна потпетица, долги шалови (обично под ременот)…

zeni 18

Инспирирајте се за модните стилови од фотогалеријата.

 

x

Check Also

Играниот филм „Ефектот на среќа“ имаше успешна проекција за странски дистрибутери на Канскиот фестивал

Играниот филм „Ефектот на среќа“ во режија на Борјан Зафировски денес имаше ...