Веселата кампања на Фенди ја најавува пролетта

Кампањата за колекцијата пролет/лето 2016 на модната куќа Фенди е во знакот на flower-power.

fen 54Пре објективот на Карл Лагерфелд позираат Ванеса Муди и Еди Кемпбел, на позадина со предимензионирани цветови.

fen 78

Колекцијата носи чисти бои – портокалова, црвена, кафена, сина и црна, балон модели на панталони, сукњи и кошули, весели мини чантички и шарени марами, панталони со висок струк…

fen 2

Веселите детаљи кои преовладуваат пак, не потстетуваат дека пред нас е ведрата сезона – пролетта.

 

x

Check Also

Синди Крафорд позира за „Вог“ во црвен Диор фустан

Супермоделот Синди Крафорд ја краси насловната страница на мартовското издание на Вог ...