Во продавниците Carter`s пристигна нова колекција: Little baby basics

Новата колекција „Little baby basics“ е достапна во продажба во брендираните продавници Carter`s  – Скопје Сити мол, Капитол мол, Веро центар (приземје) и Remall во Тетово.

Колекцијата е наменета за дечиња од 0 до 24 месеци и содржи се што е неопходно за вашите најсакани да се чувствуваат удобно, топло и среќно во студените денови.

Во продолжение погледнете дел од неа.

x

Check Also

Детскиот фестивал „Поточиња“ на 24 и 25 март прославува 15 години јубилеј

  Пролетта во Скопје традиционално е резервирана за детскиот фестивал „Поточиња”. Новото ...