Во стилот на 70-те години: Миранда Кер на насловната на Харперс Базар

Кој можеше да каже дека Миранда Кер може да изгледа толку хипи.

mk1

Облечена во „Луј Витон“ и кафени кожени чизми со розова потпетица, Кер изгледа како да е донесена од 70-те години на минатиот век.

31-годишната манекенка за потребите на фотосесијата речиси и да нема мејкап, но затоа во преден план доаѓа нејзиниот рамен стомак.

x

Check Also

Ники Минаж ја најавува есенската мода во чудесно издание

Може да ја замислите до толку елегантна? Во вакво издание не сме ...