10.000 долари чинат најскапите празнични честитки

„Гилдед ејџ гретинг“ и годинава ги понуди на пазарот најскапите празнични честитки. Една чини 10.000 долари.

cestitka 1

Специјалните честитки се направени од кожа, а декорирани се со 23-каратно злато и скапоцени камчиња.

Сите се направени рачно, а за изработка на една ваква честитка се „трошел“ цел месец. Купувачите имаат опција на честитката да го додадат својот потпис, изработен од професионален калиграф.

x

Check Also

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (10. до 16. август): Нови можности за Лавовите, незаборавни денови за Раковите, среќни средби за Девиците

Оваа недела планетата Меркур ќе заблеска во знакот на Лав, подготвена да ...