10 бели фустанчиња од H&M кои со задоволство ги носиме ова лето

Модната марка Х&М во летната понуда ни носи повеќе модели на бели фустанчиња со трендовски кореви и детаљи.

Јасно е – тоа што е црниот фустан за зимската сезона, во летната сезона истиот примат го преземаат белите класици.

Во очи ни „паднаа“ 10 женствени, нежни модели од Х&М. Зачинети се со чипка, везени апликации, точки и декоративни панделки, а достапни се во миди, мини и макси должини.

Проверете ги нашите фаворити во фотогалеријата.

x

Check Also

Филмски мултимедијален едиторијал на модниот дизајнер Папаз за колекцијата Три

Ангела Ѓоргиева, Бојана Нушкова, Евгенија Ризова, Маја Андоновска Илијевски и Катерина Кузмановска ...