10 фустанчиња со копчиња од Mango и од Zara за топлите денови

За ова лето модерни се фустанчињата кои како впечатлив детаљ ги имаат предните копчиња.

mango

Вакви фустанчиња најдовме во летните колекции на Манго и на Зара.

Најчесто се дизјанирани од ленени материјали, а со тоа се совршени за повисоките температури од годината. Покрај еднобојните креации, меѓу кои доминираат белата и сината боја, во понудата има и модели со трендовски риги.

Должините варираат – мини, миди и макси, а може да ги носиме во секој дел од денот.

Ги комбинираме со шапки и со предимензионирани обетки.

Погледнете ги нашите 10 фаворити.

x

Check Also

Фешн Груп донираше на Институт за јавно здравје апарат што ќе прави тестови за Ковид-19 за 30 минути

Автоматизиран молекуларен RT-PCR апарат и тестови за детекција на корона вирусот, со ...