10 фустани со риги кои не освоија „од прва“

Со високите температури, ретки летни модни парчиња истовремено ќе бидат удобни и примерни за деловна атмосфера.

massimo dutti

Уште на самиот почеток на летната сезона, фустаните со риги доминираа во колекциите на популарните „хај стрит“ модни марки. Од проѕирни материјали до ткаенини украсени со тредновски детаљи, пругастите фустанчиња му пркосат на летото со стил, а само со неколку класични модни додатоци може да се заокружи софистициран летен деловен изглед.

Фистаните со риги ќе продолжиме да ги носиме и на почетокот на новата сезона, во комбинација со есенски чизмички.

Во фотогалеријата, погледнете ги нашите 10 фаворити.

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...