10 идеи за маникир кои ќе бидат хит оваа 2020

Веќе пребарувате кои се најдобирте трендови за маникир? Имате омилена боја за претстојните сезони? Ајде да ги одбереме најубавите бои и шари за 2020 и да ги излакираме своите нокти во хит трендовски тонови и да ги декорираме со кул дезени. Погледнете го изборот од десетте најдобри маникир изданија за 2020 година и одберете го изгледот на вашите нокти со кој ќе бидете тотално ин и тренди.

 1. Мат нокти со проѕирни делови за софистицирани девојки
 2. Жолта боја за впечатливи колоритни изгледи

  3. Пастелни бои за трендовски стил
  4. Кралско сина како избор за бојата за 2020
  5. Асиметрија во шарите и апстрактни форми за кул девојки
  6. Текст пораки за храбар избор
  7. Црно-бел маникир за едноставен избор
  8. Стикери во различни форми и теми за игрив изглед
  9. Металик или холограм маникир за вљубенички во диско стилот

       10. Микс на бои и форми

x

Check Also

„Арамиско гнездо“ од Ѓорѓи Абаџиев е историска авантура за ајдутството, борбата и љубовта

Реобјавениот македонски книжевен класик, „Арамиско гнездо“ од писателот Ѓорѓи Абаџиев, беше претставен ...