10 карирани палта од Bershka, Stradivarius и Zara

Доколку ги следите трендовите, сигурно знаете дека карираните материјали се најпосакувани веќе неколку последователни сезони. Затоа, карираните палта се апсолутен „маст хев“, а на наше задоволство лесно може да се најдат во понудата на популарните „хај стрит“ модни марки.

Карираното палто само по себе е впечатливо модно парче. И не плашете се – воопшто не се комбинира тешко! Супер стои и со фармерки и со „пенсил“ сукња и со панталони. Ако одберете карирано палто во наутрални тонови – нема да згрешите, но ако одберете модел во силни бои, гарантирано ќе оставите впечаток.

Оваа сезона најбарани се предимензионираните палта кои може да ги комбинирате и со дебели џемпери.

Погледнете ги нашите 10 фаворити во продолжение.

bershka

bershka

bershka

stradivarius

stradivarius

stradivarius

stradivarius

stradivarius

zara

zara

x

Check Also

& Other Stories со нова колекција инспирирана од Лос Анџелес

Дизајнерите на модната марка  & Other Stories, инспирирани од стилот на Лос Анџелес, ...