10 „кежуал“ модни изгледи од есенската колекција на H&M

Со промената на температурите H&M ни нуди идеи за топли модни комбинации. Новиот моден водич е насловен „Dress Natural“ и ни претставува како да комбинираме блузи и џемпери за „кежуал“ пригоди.

Спортските модни парчиња од новата колекција на Х&М се „маст хев“ во нашиот есенски гардеробер. Фармерките се со цветен принт, исто како и кошулите со риги кои имаат цветни апликации. Парките и бундите од вештачко крзно се со макси должина, додека џемперите се во нежни, пастелни нијанси.

Инспирирајте се од новите изгледи од Х&М.

x

Check Also

Ариана Гранде е главно лице на колекцијата за есен/зима 2019 на H&M

26-годишната американска пејачка Ариана Гранде е главно лице на новата колекција на ...