10 кошули од Massimo Dutti за бизнис и „кежуал“ пролет 2019

Добрата кошула доволна е за добра модна комбинација за деловен, како и за „кежуал“ изглед.
Во пролетната колекција на Масимо Дути најдовме 10 кошули кои ќе го поткренат секој стил. Сите кошули се трендовски за новата пролетна и летна сезона, а акцентот е на класичните бела и сина нијанса.
За љубителките на лежерниот изглед, тука се и тексас кошулите, а за следбеничките на модните трендови може да одберат кошули со животински принт.
Одберете го вашиот фаворит во фотогалеријата.

x

Check Also

7 модели на капути и јакни од ZARA поради кои едвај ги чекаме постудените денови

Шпанската модна марка не подготвува за постудената сезона со трендовски и топли ...