10 кошули од Massimo Dutti за бизнис и „кежуал“ пролет 2019

Добрата кошула доволна е за добра модна комбинација за деловен, како и за „кежуал“ изглед.
Во пролетната колекција на Масимо Дути најдовме 10 кошули кои ќе го поткренат секој стил. Сите кошули се трендовски за новата пролетна и летна сезона, а акцентот е на класичните бела и сина нијанса.
За љубителките на лежерниот изглед, тука се и тексас кошулите, а за следбеничките на модните трендови може да одберат кошули со животински принт.
Одберете го вашиот фаворит во фотогалеријата.
x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...