10 миди фустани од H&M за пролет 2019

Миди фустаните се добредојдени секоја пролет, а овојпат ни носат старински женствен шмек.
Одлично може да се носат за „кежуал“излегувања, но подеднакво се совршени за деловна атмосфера. Меѓу понудата од пролетната колекција на H&M има и свечени модели.
Од лелеави, до модели украсени со тантела па се до кошула-фустани, што и да одберете нема да згрешите. Цените се движат од 30 до 150 евра, а најубавите модели погледнете ги во фотогалеријата.

x

Check Also

Неделен хороскоп (18. до 24.ноември): Топ знаци на неделата – Шкорпија, Вага и Стрелец

Оваа седмица и планетата Марс е во знакот на Шкорпија. Раковите, Овните ...