10 модели на чизми од MANGO за есен/зима 2018/19

За сезоната на постудени денови Манго нуди убава и широка понуда на трендовски чизми за сите вкусови, стилови и прилики.

Акцентот е на црните ниски чизми со дебела потпетица кои се совршени за активност од утро до вечер и многу комотни за носење. Но, секако, тука се моделите и со суперпопуларниот анимал принт, а наш фаворит се кратките чизмички со змијски принт во темно-црвена нијанса.

Не заборавајте дека каубојските чизми се вратија на голема врата како хит за претстојната сезона, а одличен чифт веќе најдовме во Манго.

Во продолжение погледнете ги 10-те фаворити од Манго.

x

Check Also

Дотерајте ги најмилите за празничната сезона: попусти во Carter`s & OshKosh!

Празничната сезона е пред нас и секако размислувате да внесете волшепство во ...