10 најплатени модели во светот

Не само што се убавици, туку овие девојки заработуваат вртоглаво многу.

Адријана Лима

Форбс ја објави листата на „златни девојки“ кои во 2016 година направиле големи заработувачки. На 10-то место се најде Кејт Мос со заработка од 5 милиони долари. Веднаш пред неа е Лара Стоун со 5 ипол милиони долари годишно, а на 8-т место е Русинката Наталија Водјанова, со нешто повеќе од 5 ипол милиони. Со 6 милиони долари годишна заработка на седмото место е рангирана Миранда Кер, а на шестото место се најдоа ангелите на Викторија сикретс- Лиу Вен и Кендис Свонепул со 7 милиони долари.

5-тото место е за Кара Делевињ која во 2016 година заработила 8 милиони долари, пред неа – со милион повеќе – се Џиџи Хадид и Роси Хантингот Вајтли.

Жизел Бундхен

На третото место се Карли Клос и Кендал Џенер, двете со по 10 милиони долари. Второто место и припаѓа на Адријана Лима со 10 ипол милиони, а на право место е повторно Жизел Бундех (веќе повеќе години последователно). Годишната заработка на Бундхен е неверојатни 30 ипол милиони долари годишно!

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...