10 најпопуларни машки фризури за пролет/лето 2017

Момци, доколку барате инспирација за нова трендовска фризура, тука сме да ви помогнеме.

Според светските трендови, актуелен победник е минималистичкиот стил на кратка коса со изглед на влажен финиш.

Во мода за сезоната пред нас е странично (високо) истрижаната коса со брич, па косата лесно се чешла, а идеална е за оние кои имаат брановита коса.

Глам фризурите инспирирани од 80-те години на голема врата се вратија на сцената.

Повелете 10 инспирации.

x

Check Also

Над 300 млади пливачи на Зимското национално првенство во мали базени

Зимско национално првенство во мали базени се одржа во Спортскиот Центар Борис Трајковски во ...