10 најпосакувани модни парчиња за есен од MANGO

На листата на најбарани есенски модни парчиња од MANGO се топлите палта и јакни со ефект на кожа, но тука се и неколку трендовски фустани за постудениот дел од годината.
Апсолутен хит е волненото палто со ремен, достапно во две бои – светлосива и светлокафена, додека меѓу јакните најпопуларни се „моторџиските“ модели во типичните есенски нијанси. Неодоливи се кожените чизми со висина до колениците, како и блузата со карнери и темносиниот „скини“ џинс кој секогаш супер поминува.
Погледнете и сами:

x

Check Also

Десет причини зошто идните студенти треба својот кариерен пат да го започнат со упис на УКИМ  

Изборот на универзитетот при продолжување на образованието е клучниот чекор кон создавањето ...