10 најпосакувани модни парчиња за есен од MANGO

На листата на најбарани есенски модни парчиња од MANGO се топлите палта и јакни со ефект на кожа, но тука се и неколку трендовски фустани за постудениот дел од годината.
Апсолутен хит е волненото палто со ремен, достапно во две бои – светлосива и светлокафена, додека меѓу јакните најпопуларни се „моторџиските“ модели во типичните есенски нијанси. Неодоливи се кожените чизми со висина до колениците, како и блузата со карнери и темносиниот „скини“ џинс кој секогаш супер поминува.
Погледнете и сами:
x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...