10 најубави фустани од новата колекција на Zara

Познатата шпанска модна марка „Зара“ за претстојната сезона ни носи различни фустани кои ја нагласуваат женствената силуета, фустани во разиграни бои, материјали и стилови за пролет.

Плетените фустани Зара ни ги враќа на голема врата, а популарните фустани со А -крој совршено се вклопуваат на билокоја градба на телото.

Во фокусот се макси фустаните, но и оние со лесни, лелеави материјали, кои може да ги комбинираме со високи потпетици, со пролетни чизми исто како и со еспадрили или пак, патики.

Погледнете ги нашите 10 фаворити.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...