dolce gabbana

10 најубави модели на розови очила за сонце за романтично лето

Очилата за сонце со розови стакла се тренд за оваа сезона, а ги наоѓаме речиси во сите нови колекции на луксузните модни марки. Меѓу нив се истакнуваат моделите на Долче и Габана и Реј-бан. Првите се карактеристични и по препознатливите додатоци на рамките, додека Реј-бан нуди покласични модели и познатиот „авијатор“ стил.

Миу Миу за ова лето ни носи модели во футуристички стил, а Мајкл Корс си игра со нијансите кои од розова минуваат во виолетова.

Во галеријата погледнете ги најубавите 10 модели од актуелните понуди.

 

x

Check Also

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 19. до 25 октомври): Добри вести за Девиците и Вагите, нов почеток за Водолиите!

Оваа недела прекрасна Mесечина ќе блесне во знакот на Јарец, носејќи им ...