10 палта со прекрасен крој од есенската колекција на Massimo Dutti

Убави материјали и совршен крој – тоа се двете предности на палтата од „Масимо Дути“. А есенската колекција навистина има што да понуди.

Покрај сивите и црни класици, најдовме впечатливи карирани модели, кои се тренд за сезоната есен/зима 2017. Палтата со дворедни копчиња доминираат во колекцијата, одлично се комбинираат со деловни костуми во различни нијанси на сиво.

палто со две „лица“

Посебно внимание заслужува крзненото палто со две лица, а нашите 10 фаворити погледнете ги во фотогалеријата.

x

Check Also

ДЕНОВИ НА ВИНО И ЉУБОВ ОД 12 до 14 ФЕВРУАРИ ВО РАМСТОР МОЛ

Од 12 до 14 февруари во Рамстор Мол ќе се одржат Денови ...