10 плишани модни парчиња од MANGO

Новата колекција на Манго содржи преубави модни парчиња од плиш кои се совршени за посвечени пригоди, но и за празничната атмосфера на новогодишните празници кои се пред нас.

Плишаните костуми пак, кои изгледаат многу елегантно може да ги носиме и за деловна атмосфера доколку преферираме софистициран изглед.

Дополнително, тука се и модните додатоци од плиш кои придонесуваат за елегантен финиш на целокупниот изглед – чантите од плиш и плишаните чизмички.

Во фотогалеријата погледнете ги 10-те наши фаворити од Манго за зима 2017.

 

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...