10 преубави празнични подароци за неа (достапни во нашите продавници)

Како се приближуваат празниците се повеќе не засега прашањето што да се подари. Навременото планирање на изборот на подарокот е единствената гаранција за вистински „погоден“ подарок.

Што да се подари на драга личност од женскиот пол? Еве ги нашите 10 фаворити.

Модерни пижами 

Одберете ги оние со весели или новогодишни мотиви од брендираната продавница women secert лоцирана на приземје во Скопје сити мол.

pod-women-secret

Тајландска масажа

Букирајте уникатнта тајландска масажа за неа во спа центарот во Скопје Мериот хотел.

thai-massage_f

Чешал декориран со декупаж техника

Дрвениот чешал може да го најдете во Купи украс на ул. Лермонтова 3/6 во Скопје или да го нарачате од популарниот интернет сајт Групер.

cesel2

cesel-1

Металик чанта 

Трендовска металик чанта е совршена за модерни девојки. Ќе ја најдете во продавниците Parfois во Скопје сити мол и Рамстор мол.

canta-1

Златна блуза со сребренкаст сјај

Најубавата ќе ја најдете во продавниците Springfield во Скопје сити мол, Рамстор мол и ГТЦ.

bluza

Квалитетна печна пудра

Новата Dermablend 3d корекција, пудра од Vichy, има моќна покривност до 16 часа и е совршен подарок за секоја девојка. Достапна е во продажба во сите поголеми аптеки на Еурофарм.

pudra

Раскошен шал

Најголем избор ќе најдете во продавниците Parfois во Скопје сити мол и Рамстор мол. Одберете модел со зимски мотиви.

sal-1

sal-2

UGG чизмички

UGG чизмичките од превртена кожа не само што се преслатки и топли, туку овозможуваат и неверојатна удобност. Различни модели од нив ќе најдете во мултибренд продавницата „Fashion & Friends“ во Скопје сити мол.

cizmi-22

cizmi-1

 

Парфем

Нема да направите „утка“ во миризбата ако го одберете софицстицираниот CH од Каролина Херера во романтично виолетово шишенце, достапен е во продажба (сега со 25 отсто попуст), или новиот парфем CH Good Girl во шишенце во форма на чевла со висока потпетица. Парфемите се достапни во продажба во парфмиреиите Шатци.

 

parfem

parfem-2

Часовник

Најубавите ќе ги најдете во продавниците My Time. Ви го препорачуваме фенси моделот Just Cavalli.

casovnik

 

 

 

 

 

x

Check Also

Групна изложба на македонска мода и дизајн во галеријата „Акантус“

В петок, 14. декември во 18 часот во галеријата „Акантус“ во Скопје ...