10 пролетни кошули од новата колекција на Massimo Dutti

Пролетните денови се пред нас, времето станува се попријатно, па размислуваме за пролетно средување на гардероберот и обновување на гардеробата со по некое парче облека од актуелните колекции. Оние кои водат сметка за сопстевниот изглед на работното место, веројатно прво што им паѓа на ум е добра пролетна кошула.

Во пролетната колекција на Massimo Dutti најдовме повеќе модели на кошули во преубави нијанси – од небесно сина, до портокалова, црвена, бела, па се до кошули со риги и флорален принт.

Во фотогалеријата, погледнете ги нашите 10 фаворити.

 

x

Check Also

Нова кампања на MANGO: Да ја изградиме заедно иднината!

“NEW VOICES”, е нова рекламна кампања на шпанската модна марка Mango за ...