10 работи кои (можеби) не ги знаете за Кара Делевињ

Кара Делевињ е една од денешните супермодели кои се многу актививни на социјалните мрежи. 22 -годишната британска убавица е родена во Лондон, висока е 177 см, и ужива да прави смешни фаци пред фотообејктивот, па дури и „селфи“ фотографии.

k1

Еве еден поглед на 10-те забавни факти кои можеби не ги знаевте за Кара Делевињ.

1.

Најзабавен дел од снимањето на кампањата за Барбери, заедно со Кејт Мос, за Кара бил моментот кога и двете позирале голи.

k2

2.

Кара го заштити своето име, а тоа и дава ексклузивно право да го користи за маркетинг цели.

3.

Иако позира уште од својата 10-годишна возраст, за неа јавноста слушна дури во 2012 година кога ја открива Кристофер Бејли за Барбери.

4.

Џоан Колинс и е кума.

5.

Стана ангел на Викторија сикрет во 2012 година.

6.

Убаво пее.

7.

Свири на тапани. Оттука и ја најави кариерата во музичките води.

8.

Зад себе има и актерска кариера. Порано се плашела дека никогаш нема да биде глумица штом веќе еднаш станала модел.

9.

Кара е фан на „тверкинг“ (танцување, „мешање“ со задникот).

k3

10.

До неодамна Кара не внимаваше на здравата исхрана. За Вог рече – „до пред еден месец јадев тестенини, пица, палачинки. Само откривав убава храна. До неодамна не знаев што е тоа квиноа, а сега ја обожавам.

 

x

Check Also

Повеќе харизма во личниот стил, со помош на додатоци

За многумина, зборот „стил“ претставува термин резервиран за изглед како од списанија ...