10-те најголеми трендови од колекцијата есен/зима 2018/19 на MANGO

Од есенцијални модни парчиња, како волнени џемпери, до софистицирани палта и кожени мантили, есенското обновување на гардеробата ни почнува со Mango. Експериментални миксови, нови стилови и реинвенција на стилот од 70-те години.

Добредојдовте во новата сезона со овие 10 клучни модни парчиња кои ги одразуваат најновите Манго трендови.

Карирано сако/ Кожен мантил

Модерен комбинезон/ Морнарско капче

Предимензиониран џемпер/Сомотски костум

Макси фустан/Колор-блок палто

Каубок чизми/Бундичка од вештачко крзно

 

x

Check Also

Филмски мултимедијален едиторијал на модниот дизајнер Папаз за колекцијата Три

Ангела Ѓоргиева, Бојана Нушкова, Евгенија Ризова, Маја Андоновска Илијевски и Катерина Кузмановска ...