7 трендови на вратоврски за пролет/лето 2016

Отскокнете од класичните избори и купете си враторска која го заслужува вниманието.

А, оваа сезона трендовите форираат цветни модели, пастелни бои, но и неочекувани принтови од типот на очи, овошје, дрвја…

Цветните вратоврски најчесто се комбинираат и со цветни кошули, пастелните со контрастни бои, а вратоврските со принтови се највпечатливи на класична бела кошула.

Нежни, пастелни бои

kravata boss

Хуго Бос

Цветови 

kra duca d aosta

Ал Дука Д Оста

Александар мек Квин

Очи

Фенди

Фенди

Овошје принт

Валентино

Валентино

Шарени риги

Етро

Етро

Полка точки

Долче Габана

Долче Габана

Пол Смит

Пол Смит

Војнички стил

Валентино

Валентино

 

x

Check Also

Над 300 млади пливачи на Зимското национално првенство во мали базени

Зимско национално првенство во мали базени се одржа во Спортскиот Центар Борис Трајковски во ...