100 години мода претставени во две минути

Сетете се што сте носеле пред десеттина години, а пред дваесет? Видеото ги претставува сите модни трендови во изминатите 100 години во само две минути.

moda 2

Видеото започнува со модата во 1910 година, потоа продолжува со изгледот инспириран од Гетсби, преку хипи имџот на 60-те години, шарените фустани на 70-те…, па се до „бојфренд“ џинсот на денешното време.

Ќе уживате.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Летиција од Шпанија работи во домашна атмосфера со мокасинки

Шпанија доживува тежок период поради итните случај од коронавирусот. Па дури и ...