топ моделот Кендис Свонепул се најде на 1-то место

100-те најсекси жени според Максим

Јунското издание на списанието Максим ни го претставува годинешниот избор на 100 најсекси жени во 2014 година.

 

Традиционално, секој почеток на јуни списанието Максим ја претставува листата на 100 најсекси жени за актуелната година.

Меѓу првиите десет се најдоа Кендис Свонепул, Скарлет Јохансон, Кети Пери, Ирина Шаик, Џенифер Лоренс, Зои Дешанел, Алесандра Амбросио, Џесика Алба, Мила Кунис и Кара Делавињ.

Еве по кој редослед се топ-10 на листата „Хот-100“.

x678

Скарлет Јохансон

Кети Пери

Кети Пери

Ирина Шаик

Ирина Шаик

Џенифер Лоренс

Џенифер Лоренс

Зои Дешанел

Зои Дешанел

Алесандра Амбросио

Алесандра Амбросио

Џесика Алба

Џесика Алба

Мила Кунис

Мила Кунис

Кара Делавињ

Кара Делавињ

x

Check Also

Бела Хадид и Лила Мос ја претставуваат пролетната колекција на Miu Miu

И овојпат дизајнерите на италијанската луксузна модна марка Миу Миу ја покажаа ...